W samym sercu Pirenejów

Najwspanialsze miejsca w Pirenejach 
(od czwartku do niedzieli)

Wakacje wędrowne zaczynające się w Lourdes

począwszy od

435€ /za osobę

Na bazie 2 osób
  • 5 dni / 4 noce w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych wg formuły B&B
  • Odkrycie Lourdes, doliny Gavarnie (sklasyfikowanej przez UNSECO), kanionu Añisclo i trasy jezior
  • 1 wjazd kolejką linową na szczyt Pic du Midi
  • 1 wejście (2 godziny) do Balnea, ośrodka SPA
  • 4-dniowy wynajem samochodu

Interesuje Cię ten pobyt?

Zarezerwuj swój lot
  • Loty zapewnia spółka RyanAir
Zarezerwuj swoje noclegi
Zarezerwuj swoje pobyty od A do Z dzięki sklepikowi Pireneje

Dodatkowe szczegóły na temat Twojego pobytu

Ta trasa będzie pełna emocji. Serdeczność, niesamowite krajobrazy, prawdziwie intymne i dzikie miejsca, otaczający spokój - tutaj można znaleźć to, co jest naprawdę najpiękniejsze w całych Pirenejach. Między Francją a hiszpańskim regionem Aragon atmosfera zmienia się każdego dnia.

Twoja podróż

  • WYJAZD  : Odlot z Krakowa: niedziela o godzinie 7:40 – Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées: niedziela o godzinie 10:25
  • Podróż POWROTNA : Odlot z lotniska Lourdes Pyrénées: czwartek o godzinie 20:30– Przylot do Krakowa: czwartek o godzinie 23:15

W programie pobytu

Dzień 1

Lourdes

Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées godzinie 10:25. Odbiór wynajętego samochodu i droga w kierunku Lourdes (20 minut - 15km). 

W tym znanym przybytku objawień mieszczącym się u wrót Pirenejów spotykają się ludzie z całego świata. Dookoła można usłyszeć śpiewy i modlitwy we wszystkich językach, jakby pogodzenie ludzkości było naprawdę możliwe. Nawet jeżeli na co dzień pozostaje się na marginesie Kościoła, wykonanie zupełnie prostych gestów w tym miejscu może nabrać szczególnej wagi i znaczenia: dotknięcie skały w Grocie, zapalenie świecy, spryskanie się wodą z fontann czy nawet wykąpanie się w basenach. 

Na obszarze sanktuarium można dowolnie się poruszać, nie narzucamy żadnej trasy ani żadnego harmonogramu. Proponujemy zwiedzenie bazylik, spacer pod arkadami, aby nabrać wody w fontannach, wizytę w Grocie, aby dotknąć skały i zapalić świecę. Przed zakończeniem tego dnia podróży w niezwykły sposób podczas procesji z pochodniami, można poświęcić trochę czasu na odkrycie zamku i kolejki górskiej prowadzącej na szczyt Pic du Jer. 

Noc w Lourdes.

Dzień 2

Dolina Gavarnie + Przełęcz Tourmalet + Szczyt Pic du Midi + Przełęcz Aspin

Lourdes > Saint-Lary (trasa przez dolinę Gavarnie i drogę przełęczy): 3 godziny - 141,6km 

Przygoda trwa dalej i oferuje dzisiaj najpiękniejsze panoramy Pirenejów. Z biletem w kieszeni prowadzącym na spotkanie ze światową i geologiczną sławą: doliną Gavarnie w kształcie cyrku, zarejestrowaną na liście UNESCO jako Światowe Dziedzictwo Ludzkości. To prawdziwe dzieło natury wygląda, jakby je ktoś zaprojektował. Widowisko trwa nadal na samym szczycie Pic du Midi. Po powietrznej podróży kolejką linową można zobaczyć najpiękniejszy widok Pirenejów. Nie zapominając oczywiście o przełęczach, które są prawdziwą legendą dzięki Tour de France: Tourmalet, Aspin. Dzień pełen emocji. Te niesamowite widoki napełniają poczuciem spełnienia. 

Noc w Saint-Lary.

Dzień 3

Hiszpania oraz kaniony

Saint-Lary > Ainsa: 1:10 - 66km 

Dzisiaj kierunek na hiszpański region Aragon, Los Rios, kamienne miejscowości, błyszczące słońce Hiszpanii. Po przejechaniu tunelu Aragnouet-Bielsa otwiera się dziki i magiczny kanion Añisclo. Można się wykąpać w naturalnych basenach z turkusową wodą, ukształtowanych przez Rio przed miejscowością Ainsa, która jest stolicą Sobrarbe z fortecą.

Noc w Ainsa.

Dzień 4

Trasa jezior wysokogórskich w Naturalnym Rezerwacie Przyrody w Neouvielle

Ainsa > Saint-Lary (trasą jezior): 2:40 - 120km 

Po tej krótkiej wycieczce do regionu Aragon zapraszamy do opuszczenia Pirenejów hiszpańskich, w których nie ma wiele potoków wodnych i udania się do regionu o najpiękniejszych krajobrazach jeziornych tego masywu w Narodowym Rezerwacie Przyrody w Neouvielle liczącym 70 jezior, do którego dojeżdża się niesamowitą drogą jezior wysokogórskich. Noc w Saint-Lary.

Dzień 5

Balnea i wyjazd

Saint-Lary > Loudenvielle (przełęczą Col de Val Louron Azet): 36 minut - 21km Loudenvielle > Lotnisko Lourdes Pyrénées: 1:12 - 84km 

Przed odlotem powrotnym wieczorem można jeszcze zaoferować sobie kąpiel w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach termalnych na świeżym powietrzu w największym górskim ośrodku SPA we Francji. Umieszczony w samym sercu najpiękniejszych krajobrazów pirenejskich, nad brzegiem jeziora Genos-Loudenvielle, Balnea nie tylko przyczynia się do zaspokojenia potrzeb ducha i ciała. Przynosi również przyjemność oczom, które nie mogą się napatrzeć na piękno Pirenejów.

Twoje noclegi

Noc 1, hotel 3-gwiazdkowy Continental

Mieszczący się przy wjeździe do Sanktuariów w Lourdes hotel ten przyjmuje swoich gości w serdecznej atmosferze. To jest właśnie hotel, jakiego potrzebujesz na czas wizyty w samym sercu Lourdes i w Pirenejach. 

Noce 2 i 4, hotel 4-gwiazdkowy Mercure

Ten pełen czaru i autentyczności hotel potrafił zachować swoje pirenejskie korzenie i górskie tradycje. Jego pracownicy zawsze troszczą się o swoich gości i zapewniają wysokiej jakości usługi. Spa Nuxe bezpośrednio połączona z hotelem.

Noc 3, hotel 3-gwiazdkowy Peña Montañesa

W niewielkiej odległości od Ainsa, które jest średniowiecznym miastem w Aragonii, a jednocześnie stolicą Sobrarbre, ten nowoczesny hotel posiadający SPA jest prawdziwym klejnotem. Za budynkiem z kamienia otwiera się duży ogród z basenem. W tle widać górę Peña Montañesa, dumny symbol tego regionu nabierający pięknej pomarańczowej barwy podczas zachodu słońca.

spodoba Ci się również

Prośba o wycenę pobytu obejmującego "wszystko wliczone w cenę" dzięki sklepowi Pireneje (noclegi + samochód + usługi turystyczne)

TWÓJ POBYT

TWOJE DANE ADRESOWE

Twoja prośba o wycenę została przekazana, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Wystąpił błąd podczas wysyłania wyceny. Możesz spróbować ponownie wysłać nam swoją prośbę.

POTRZEBUJESZ PORAD LUB DODATKOWYCH INFORMACJI?

PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NASZYMI PROJEKTANTAMI WAKACJI, KTÓRZY ODPOWIEDZĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

resa@lourdes-pireneje.pl