W samym sercu Pirenejów

Lourdes Pireneje - Podróż bez granic
(od niedzieli do czwartku)

Wakacje wędrowne zaczynające się w Lourdes

począwszy od

363€ /za osobę

Na bazie 2 osób
  • 5 dni / 4 noce w hotelach 3-gwiazdkowych według formuły B&B
  • Odkrycie Kanionu Añisclo, szczytu Pic du Midi, doliny Gavarnie (sklasyfikowanej przez UNESCO), Cauterets i Lourdes
  • 1 wejście (2 godziny) do Balnea, ośrodka SPA
  • 4-dniowy wynajem samochodu

Interesuje Cię ten pobyt?

Zarezerwuj swój lot
  • Loty zapewnia spółka RyanAir
Zarezerwuj swoje noclegi
Zarezerwuj swoje pobyty od A do Z dzięki sklepikowi Pireneje

Dodatkowe szczegóły na temat Twojego pobytu

Podróż między Francją a Hiszpanią, gdzie wspaniałe krajobrazy zapewniają prawdziwy, wewnętrzny powrót do źródeł. Trasa wije się wzdłuż hiszpańskich kanionów, w których woda burzy się w wodospadach Narodowego Parku Pirenejów, zamarza w formie wiecznych śniegów na szczytach przekraczających 3000m wokół doliny Gavarnie zarejestrowanej na liście UNESCO. Podróż kończy się odkryciem pełnego piękna i czaru Lourdes.

Twoja podróż

  • WYJAZD : Odlot z Krakowa: niedziela o godzinie 7:40 – Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées: niedziela o godzinie 10:25
  • Podróż POWROTNA : Odlot z lotniska Lourdes Pyrénées: czwartek o godzinie 20:30– Przylot do Krakowa: czwartek o godzinie 23:15

W programie pobytu

Dzień 1

Balnea

Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées godzinie 10:25. Odbiór wynajętego samochodu i droga w kierunku Loudenvielle (1:12 - 84km). 

Aby odpocząć po podróży i nabrać energii na resztę pobytu zapraszamy do rozpoczęcia wakacji od kąpieli w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach termalnych na świeżym powietrzu w największym górskim ośrodku SPA we Francji. Umieszczony w samym sercu najpiękniejszych krajobrazów pirenejskich, nad brzegiem jeziora Genos-Loudenvielle, Balnea nie tylko przyczynia się do zaspokojenia potrzeb ducha i ciała. Przynosi również przyjemność oczom, które nie mogą się napatrzeć na piękno Pirenejów. Nazajutrz obiecujemy odkrycie drugiej strony krajobrazu, z drugiej strony Pirenejów, w Hiszpanii. 

Noc w Saint-Lary.

Dzień 2

Hiszpania oraz kaniony

Saint-Lary > Ainsa: 1:10 - 66km 

Dzisiaj kierunek na hiszpański region Aragon, Los Rios, kamienne miejscowości, błyszczące słońce Hiszpanii. Po przejechaniu długiego na trzy kilometry tunelu Aragnouet-Bielsa wydrążonego w skale, otwiera się dziki i magiczny kanion Añisclo. Można się wykąpać w naturalnych basenach z turkusową wodą, ukształtowanych przez rio przed miejscowością Ainsa, która jest ufortifikowaną stolicą Sobrarbe, gdzie można zjeść tradycyjne tapas przed powrotem do Francji. 

Noc w Saint-Lary.

Dzień 3

Przełęcz Col d’Aspin + szczyt Pic du Midi + dolina Gavarnie

Saint-Lary > Pic du Midi (La Mongie): 1:06 - 51km Pic du Midi (La Mongie) > Gavarnie: 1:10 - 44km Gavarnie > Lourdes: 55 minut - 49km 

Przygoda trwa dalej i oferuje dzisiaj najpiękniejsze panoramy Pirenejów przed dojazdem do Lourdes, punkt kulminujący tej trasy. Po przejeździe przełęczy Aspin bukoliczna trasa w dół prowadzi przez lasy w kierunku szczytu Pic du Midi. Po powietrznej podróży kolejką linową na sam szczyt można odkryć najpiękniejszy widok Pirenejów. Po obiedzie na samym szczycie czas na powrót. Bez trudu przejeżdża się przez Col du Tourmalet - najwyższą przełęcz drogową w Pirenejach, której tak bardzo boją się kolarze podczas Tour de France. Kilka kilometrów dalej, za czarującą miejscowością pojawia się dolina w kształcie ogromnego cyrku, prawdziwe dzieło natury wyglądające, jakby je ktoś zaprojektował, imponująca i słynna dolina Cirque de Gavarnie, zarejestrowana na liście UNESCO Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Dzień pełen emocji. Kontakt z takim pięknem przyrody napełnia poczuciem spełnienia przed samym przyjazdem do Lourdes, który rezerwuje jeszcze wiele niespodzianek.

Dzień 4

Spacer w rajskim ogrodzie Pirenejów w Cauterets Pont d’Espagne + SPA + Procesja z pochodniami

Lourdes > Cauterets Pont d'Espagne: 48 minut - 39km Przyjemny dzień pełen relaksu pozwalający na nabranie energii. Po spacerze w rajskim ogrodzie Pirenejów proponujemy chwilę relaksu w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach w Bains du Rocher w Cauterets, przed przyłączeniem się do procesji z pochodniami w Lourdes w radosnej i pięknej atmosferze. Chętnym doradzamy rozpoczęcie dnia od międzynarodowej Mszy Św. odprawianej o godzinie 9:30 w podziemnej Bazylice. Lourdes znane jest dzięki tej międzynarodowej Mszy Św., w której uczestniczy tysiące a nawet dziesiątki tysięcy wiernych w pewnych okresach roku. Śpiewy, różne rodzaje muzyki, symbole, obrazy, transparenty, nieprzerwane brawa, a wszystko to w 6 statutowych językach używanych w Lourdes (francuski, włoski, hiszpański, angielski, niemiecki i holenderski). Szczególne przeżycie. Międzynarodowa Msza Św. jest odprawiana w środy i niedziele podczas sezonu pielgrzymkowego (kwiecień-październik). Noc w Lourdes.

Dzień 5

Wizyta Sanktuarium w Lourdes i wyjazd

Lourdes > Lotnisko Lourdes Pyrénées: 20 minut - 15km W tym znanym przybytku objawień mieszczącym się u wrót Pirenejów spotykają się ludzie z całego świata. Dookoła można usłyszeć śpiewy i modlitwy we wszystkich językach, jakby pogodzenie ludzkości było naprawdę możliwe. Nawet jeżeli na co dzień pozostaje się na marginesie Kościoła, wykonanie zupełnie prostych gestów w tym miejscu może nabrać szczególnej wagi i znaczenia: dotknięcie skały w Grocie, zapalenie świecy, spryskanie się wodą z fontann czy nawet wykąpanie się w basenach. Na obszarze sanktuarium można dowolnie się poruszać, nie narzucamy żadnej trasy ani żadnego harmonogramu. Proponujemy zwiedzenie bazylik, spacer pod arkadami, aby nabrać wody w fontannach, wizytę w Grocie, aby dotknąć skały i zapalić świecę. Przed wyjazdem na lotnisko i odlotem powrotnym można poświęcić trochę czasu na odkrycie zamku i kolejki górskiej prowadzącej na szczyt Pic du Jer.

Twoje noclegi

Noce 1 i 2, hotel 3-gwiazdkowy La Neste de Jade

Ten hotel mieszczący się nad brzegiem Neste jest prawdziwym, pełnym elegancji kokonem. Tutaj wszystko jest w tonacjach drewna i łupku, miejscowych i naturalnych surowców. W pokojach miękkie, czerwone poduszki odbijają się od białych kołder w przytulnym i wyrafinowanym stylu. 
Dodatkowe informacje na ten temat (https://booki.ng/2nIStuc) 


Noce 3 i 4, hotel 3-gwiazdkowy Continental

Mieszczący się przy wjeździe do Sanktuariów w Lourdes hotel ten przyjmuje swoich gości w serdecznej atmosferze. To jest właśnie hotel, jakiego potrzebujesz na czas wizyty w samym sercu Lourdes i w Pirenejach. 
Dodatkowe informacje na ten temat (https://booki.ng/2pcKa76)

spodoba Ci się również

Prośba o wycenę pobytu obejmującego "wszystko wliczone w cenę" dzięki sklepowi Pireneje (noclegi + samochód + usługi turystyczne)

TWÓJ POBYT

TWOJE DANE ADRESOWE

Twoja prośba o wycenę została przekazana, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Wystąpił błąd podczas wysyłania wyceny. Możesz spróbować ponownie wysłać nam swoją prośbę.

POTRZEBUJESZ PORAD LUB DODATKOWYCH INFORMACJI?

PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NASZYMI PROJEKTANTAMI WAKACJI, KTÓRZY ODPOWIEDZĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

resa@lourdes-pireneje.pl