W samym sercu Pirenejów

Best of Pireneje 
(od niedzieli do niedzieli)

Wakacje wędrowne zaczynające się w Lourdes

począwszy od

613€ /za osobę

Na bazie 2 osób
  • 7 dni / 7 nocy w hotelach według formuły B&B
  • Odkrycie klasztoru w San Juan de la Peña, Kanionu Ordesa, Forau d'Aigualluts, szczytu Pic du Midi, doliny Gavarnie, Cauterets, Lourdes
  • 1 wejście (2 godziny) do 3 ośrodków SPA: Balnea, Cieleo, Bains du Rocher
  • 7-dniowy wynajem samochodu

Dodatkowe szczegóły na temat Twojego pobytu

Trasa ta pozwala na odkrycie najbardziej fantastycznych miejsc w Pirenejach ignorując granice: szczyty pasm górskich, kaniony i doliny zarejestrowane na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości, grota objawień maryjnych, miejsce obserwacji astronomicznych pod najczystszym niebie w Europie...

Twoja podróż

  • WYJAZD : Odlot z Krakowa: niedziela o godzinie 7:40 – Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées: niedziela o godzinie 10:25
  • Podróż POWROTNA : Odlot z lotniska Lourdes Pyrénées: niedziela o godzinie 10:50 – Przylot na lotnisko w Krakowie: niedziela o godzinie 13:35

W programie pobytu

Dzień 1

Hiszpania, Jaca i Klasztor w San Juan de la Pena

Lourdes > Jaca: 158km / 3:17 (przez Santa Cruz de la Serós)

Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées godzinie 10:25. Odbiór wynajętego samochodu i droga w kierunku Lourdes (20 minut - 15km). W pierwszy dzień tej samochodowej trasy pirenejskiej proponujemy przejść od razu do sedna sprawy i udać się na drugą stronę granicy, przejeżdżając przełęcz Soulor, Aubisque i Pourtalet i dojeżdżając do Balkonu Pirenejów, skąd można cieszyć się ogólnym widokiem na masyw, który trzeba koniecznie odkryć. Na drodze tej można odkryć pierwszy cud pirenejski, jakim jest Klasztor San Juan de la Peña. Noc w Jaca.

Dzień 2

Kanion Ordesa i Ainsa

Jaca > Ainsa: 101km / 1:59 (przez kanion Ordesa)

Po pierwszym odkryciu z dali, z Balkonu Pirenejów, nadszedł czas, aby zjechać do otchłani ogromnego kanionu Ordesa, którego dantejskie ściany pozwalają nazywać go pirenejskim Kolorado. To zapierające dech piękno i ogrom rzeźb Doliny Ordesa zostały zarejestrowane wraz z masywem Gavarnie Mont-Perdu na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Gavarnie i Ordesa, to 2 zbocza tej samej góry, które na podobieństwo braci syjamskich są równie nierozłączne, jak i niepodobne. Są to najbardziej imponujące miejsca w całym łańcuchu. Dzień toczy się dalej w tej samej atmosferze dzięki miejscowości Ainsa i jej ogromnemu ośrodkowi historycznemu. Noc w Ainsa.

Dzień 3

Aneto i Forau de Aigualluts

Ainsa > Benasque: 61km / 1:17 (przez Trou du Toro)

Nie należy marudzić z wyruszeniem w drogę, gdyż dzień zapowiada się długi i pełen niespodzianek. Podróż zaczyna się od małych, typowych miejscowości, a następnie pojawia się górujący szczyt Aneto. 3 404m wysokości. Dach Pirenejów. Szczyt równie mityczny, co Mont Blanc, i który jest nadal obiektem marzeń wielu alpinistów. Chociaż ma reputację łatwej góry, przynajmniej z wyglądu, nie zaproponujemy dzisiaj wspinaczki. Radzimy raczej objąć go spojrzeniem z tego tajemniczego miejsca, jakim jest Trou du Toro, które dosłownie pożera wody płynące z lodowca Aneto. Noc w Benasque.

Dzień 4

Balnea i Saint-Lary

Benasque > Saint-Lary: 162km / 3:27 (przez Balnea)

Jest to najdłuższy etap tej podróży samochodowej. Ale trasa pozwoli na zobaczenie wspaniałych krajobrazów. A pięć przełęczy, jakie są w programie, zapowiada piękne panoramy. W połowie drogi proponujemy wyprostowanie nóg w Bossost - małej miejscowości cieszącej się powodzeniem u Francuzów mieszkających po drugiej strony granicy, którzy regularnie przyjeżdżają tutaj na zakupy. Można tu nawet zjeść obiad. A na końcu drogi czeka nagroda. Dwie godziny relaksu w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach w Balnea, na świeżym powietrzu, delektując się górującymi szczytami. Noc w Saint-Lary.

Dzień 5

Szczyt Pic du Midi i Tourmalet

Saint-Lary > Gavarnie: 93km / 2:07 (przez Pic du Midi)

Przygoda trwa dalej i oferuje dzisiaj nowe niespodzianki. Na większych wysokościach. Z Saint-Lary trzeba wziąć drogę departamentalną D929 w kierunku Arreau, aby dojechać do Pic du Midi przełęczą Aspin. Po spektakularnej podróży kolejką linową prowadzącą na sam szczyt, aby zobaczyć najpiękniejsze widoki w Pirenejach przejeżdża się przez przełęcz Tourmalet, której tak bardzo obawiają się kolarze podczas Tour de France, a następnie nocleg w Gavarnie. Nie ma co się spieszyć, cały jutrzejszy dzień poświęcony będzie na odkrycie tego niezwykłego miejsca zarejestrowanego na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Noc w Gavarnie.

Dzień 6

Dolina Gavarnie

Gavarnie > Cauterets: 50km / 1:18

Dzisiaj czas na pójście do cyrku! Z biletem w kieszeni prowadzącym na spotkanie ze światową i geologiczną sławą: doliną Gavarnie w kształcie cyrku. Dzień pełen emocji. Widok tych dolin w kształcie cyrku porusza każdego do głębi. Prawdziwe dzieła natury wyglądają, jakby ktoś je zaprojektował. Niesamowite widoki napełniają poczuciem spełnienia. Pod koniec dnia przyjazd do Cauterets pozwoli na spokojną przechadzkę w rajskim ogrodzie Pirenejów: Cauterets-Pont d’Espagne. Nocleg w Cauterets.

Dzień 7

Cauterets-Pont d’Espagne i procesja z pochodniami w Lourdes

Cauterets > Lourdes: 45km / 1:15 (przez Pont d'Espagne)

Dzisiejszy dzień będzie pełen relaksu, pozwalając na nabranie energii. Po spędzeniu dnia w rajskim ogrodzie Pirenejów można dołączyć się do procesji z pochodniami w Lourdes, pełną radości i czaru, zapewniającej niezapomniane przeżycia. „Poranne ptaszki” mogą nawet zaoferować sobie chwilę relaksu w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach w Bain du Rocher w Cauterets. Noc w Lourdes.


Dzień 8

Wyjazd

Odlot powrotny z lotniska Lourdes Pyrénées o godzinie 10:50.

Twoje noclegi

Noc 1, hotel 4-gwiazdkowy Oroel

Ten nowoczesny i komfortowy hotel jest idealnie usytuowany. Znajduje się niedaleko od centrum miasta Jaca i jej historycznych uliczek, co pozwala na skorzystanie z atmosfery tej czarującej miejscowości, pozostając jednocześnie w zaciszu.


Noc 2, hotel 3-gwiazdkowy Peña Montañesa

W niewielkiej odległości od Ainsa, które jest średniowiecznym miastem w Aragonii, a jednocześnie stolicą Sobrarbre, ten nowoczesny hotel posiadający SPA jest prawdziwym klejnotem. Za budynkiem z kamienia otwiera się duży ogród z basenem. W tle widać górę Peña Montañesa, dumny symbol tego regionu, która przybiera piękną pomarańczową barwę podczas zachodu słońca. 


Noc 3, hotel 3-gwiazdkowy Ciria

Ten czarujący hotel jest usytuowany na obrzeżach wspaniałego parku przyrody Posets-Maladeta, w samym centrum hiszpańskiego łańcucha Pirenejów, w sercu miejscowości Benasque, zaraz przy głównej ulicy. Od 30 lat zajmuje się nim ta sama rodzina.


Noc 4, hotel 4-gwiazdkowy Mercure

Ten pełen czaru i autentyczności hotel potrafił zachować swoje pirenejskie korzenie i górskie tradycje. Jego pracownicy zawsze troszczą się o swoich gości i zapewniają wysokiej jakości usługi. Spa Nuxe bezpośrednio połączona z hotelem.

Noc 5, hotel 3-gwiazdkowy La Brèche de Roland

Hotel ten znajduje się na skrzyżowaniu słynnych dolin - Gavarnie, Troumousse i Estaube. Widok z tarasu na Breche de Roland zapiera dech w piersiach. Są to wrota prowadzące do Masywu „Pireneje Mont Perdu, krainy dolin i kanionów” zarejestrowanego przez UNESCO na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości.


Noc 6, hotel 3-gwiazdkowy Lion d'Or

Ten hotel należący do klasy luksus i styl (Hotellerie de Charme et de Caractere) mieści się w samym centrum, małej, pirenejskiej miejscowości wypoczynkowej - Cauterets. Przypominające prawdziwe, angielskie „ladies”, ale pochodzące z tych stron dwie siostry Bernadette i Rose Marie zapewniają swojską, rodzinną atmosferę w tym domu znajdującym się w samym sercu uzdrowiska termalnego w Cauterets.


Noc 7, pokój gościnny w Villa l'Orante

Zbudowana pod koniec 19-go wieku Villa Orante przyjmuje swoich gości w samym centrum Lourdes w fantastycznym otoczeniu, z wyjątkowym widokiem na Sanktuaria maryjne i zamek na tle najpiękniejszych Pirenejów.

spodoba Ci się również

Prośba o wycenę pobytu obejmującego "wszystko wliczone w cenę" dzięki sklepowi Pireneje (noclegi + samochód + usługi turystyczne)

TWÓJ POBYT

TWOJE DANE ADRESOWE

Twoja prośba o wycenę została przekazana, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Wystąpił błąd podczas wysyłania wyceny. Możesz spróbować ponownie wysłać nam swoją prośbę.

POTRZEBUJESZ PORAD LUB DODATKOWYCH INFORMACJI?

PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NASZYMI PROJEKTANTAMI WAKACJI, KTÓRZY ODPOWIEDZĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

resa@lourdes-pireneje.pl