W sercu Pirenejów

Pireneje nigdy nie stanowiły bariery dla ludzi i zawsze były przejściem i miejscem spotkań dla różnorodnych populacji, pasterzy i pielgrzymów przychodzących zarówno ze strony francuskiej, jak i hiszpańskiej.

Przewiń
W dniu dzisiejszym Pireneje oferują fantastyczny obszar dla turystów, przechodzących bez zastanowienia z Francji do Hiszpanii w poszukiwaniu unikalnych miejsc i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Gwiazdy na skalę światową

Lourdes, Tourmalet, Gavarnie… samo wspomnienie tych nazw powoduje reakcje na całym świecie. A wyjście im na spotkanie pozostawia stałe piętno.

Dolina Gavarnie

Zarejestrowana na Liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości Dolina Gavarnie stanowi najsłynniejszy naturalny amfiteatr. Otaczają ją mineralne ściany sięgające miejscami 1500 metrów wysokości i szesnaście szczytów wznoszących się na wysokość 3000 metrów, co sprawia, że Dolina ta jest naprawdę spektakularna.

Lourdes

Każdej nocy tysiące odwiedzających i pielgrzymów gromadzi się w Lourdes, aby przejść procesją z pochodniami za statuą Maryi Dziewicy, wspólnie śpiewając. Kroczą w wesołej atmosferze pełnej dobroczynnej energii.

Przełęcz Col du Tourmalet

Mieszcząca się na wysokości 2115 metrów przełęcz stanowi najwyższą przełęcz drogową w Pirenejach, a jednocześnie scenę niezwykłych opowieści na temat Tour de France corocznie transmitowanego w telewizjach całego świata.

Szczyt Pic du Midi

Wizyta rozpoczyna się od sensacyjnej podróży powietrznej w kabinie kolejki linowej. Na samym szczycie obszar 750m2 przygotowanych tarasów pozwala na kontemplację niezwykłej panoramy łańcuchów pirenejskich, oferując najczystsze w całej Europie niebo pełne gwiazd.

Kanion Ordesa

Dantejskie ściany skał, powodujące zawroty w głowie falezy, zawieszone doliny, powietrzne „fajas”, musujące wodospady - kanion Ordesa jest wyrazem nieumiarkowania. Unikalny krajobraz w Europie podobny do Kolorado został zarejestrowany na Liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

Ukryte skarby

Z dala od hałasu dzisiejszego świata Pireneje zazdrośnie strzegą swoje tajne skarby, intymne obszary, nie przestając zdumiewać tych, którzy są w stanie poświęcić trochę czasu na ich odkrycie.

Cauterets Pont d’Espagne

To tutaj znajdują się hałaśliwe wodospady, bujne lasy, pokryte polnymi kwiatami łąki, wylegujące się na słońcu świstaki, kłócące się koziorożce, a wszystko to w niesamowicie czystym powietrzu pachnącym żywicą i dzikim tymiankiem, jakie spotyka się w Parku Narodowym Pirenejów, w Cauterets-Pont d’Espagne.

Balnéa

Położona w jednej z najpiękniejszych scenerii Pirenejów, nad brzegiem jeziora, Balnea oferuje wszystkie kąpiele, jakie istnieją na świecie, dzięki naturalnie gorącym i uzdrawiającym źródłom wody. Szczyt szczęścia: zewnętrzne laguny o temperaturze od 33°C do 40°C z panoramicznym widokiem na szczyty.

Kanion Añisclo

Mniej znany niż kanion Ordesa, jest on jednocześnie bardziej dziki. Jego rio tworzy wspaniałe, naturalne baseny wodne, gdzie można z przyjemnością się wykąpać pod parzącym słońcem hiszpańskiego Aragonu.

Trasa jezior wysokogórskich

Ile ich jest? Dziesiątki? Setka? Nikomu nigdy nie udało się doliczyć ilości jezior w tym Rezerwacie. Zdobią one pejzaż fantastycznymi odcieniami zieleni i turkusa. Wspaniała i spektakularna trasa prowadzi do 4 najsłynniejszych jezior: Cap-de-Long, Orédon, Aumar i Aubert.

El Forau de Aygualuts

Jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Pirenejach. Studnia o głębokości około czterdziestu metrów, do której wpadają wody topniejącego lodowca Aneto, słynnego szczytu pirenejskiego.

Klasztor San Juan de la Pena

Ukryty na skraju lasu pod olbrzymią skałą klasztor San Juan de la Peña, dawne miejsce pochówku królów Aragonii -to jedno z miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć na trasie Świętego Jacka Compostela. Jego częściowo troglodycka architektura sprawia, że jest to unikalny zabytek w Pirenejach.

Nasze pobyty