Kierunek - Lourdes

Wewnętrzny i zewnętrzny powrót do źródeł
(od niedzieli do czwartku)

Gwiezdny pobyt zaczynający się w Lourdes

począwszy od

417€ /za os.

Na bazie 2 osób w hotelu 3-gwiazdkowym lub 629 € za osobę w hotelu 4-gwiazdkowym
  • 5 dni / 4 noce w hotelu wg formuły B&B
  • Odkrywanie Lourdes, doliny Gavarnie (sklasyfikowanej przez UNSECO), szczytu Pic du Midi i Cauterets
  • 1 wejście (2 godziny) do ośrodków SPA w Bains du Rocher, Aquensis i Balnéa
  • 1 obiad gastronomiczny
  • 4-dniowy wynajem samochodu

Zarezerwuj swój lot

  • Loty zapewnia spółka RyanAir

Zarezerwuj swój nocleg

Zarezerwuj swoje pobyty od A do Z dzięki sklepikowi Pireneje

Dodatkowe szczegóły na temat Twojego pobytu

Cztery dni wędrowania w kontakcie z przyrodą, oczarowania pięknęm gór, medytacji w świętym miejscu, a także relaksu w ciepłych kąpielach... Pobyt mający na celu relaks i prawdziwy duchowy i cielesny powrót do źródeł...

Twoja podróż

  • WYJAZD : Odlot z Krakowa: niedziela o godz. 7:40 – Przylot na lotnisko Lourdes w Pirenejach: niedziela o godz. 10:25
  • Podróż powrotna : Odlot z lotniska Lourdes w Pirenejach: czwartek o godzinie 20:030– Przylot do Krakowa: czwartek o godzinie 23:15

W programie pobytu

Dzień 1

Lourdes

Przylot na lotnisko w Lourdes w Pirenejach o godzinie 10:25. Odbiór wynajętego samochodu i droga w kierunku Lourdes (20 minut - 15 km).

 W tej światowej siedzibie wiary mieszczącej się u wrót Pirenejów spotykają się ludzie z całego świata. Dookoła można usłyszeć śpiewy i modlitwy we wszystkich językach, jakby pogodzenie ludzkości było naprawdę możliwe. Nawet jeżeli na codzień pozostaje się na marginesie Kościoła, wykonanie zupełnie prostych gestów w tym miejscu może nabrać szczególnej wagi i znaczenia : dotknięcie skały w Grocie, zapalenie świecy, spryskanie się wodą z fontann czy nawet wykąpanie się w basenach.

 Na obszarze sanktuarium można dowolnie się poruszać, nie narzucamy żadnej trasy ani żadnego harmonogramu. Proponujemy zwiedzenie bazylik, spacer pod arkadami, aby nabrać wody w fontannach, wizytę w Grocie, aby dotknąć skały i zapalić świecę. Przed zakończeniem tego dnia podróży w niezwykły sposób podczas procesji z pochodniami, można poświęcić trochę czasu na odkrycie zamku i kolejki górskiej prowadzącej na szczyt Pic du Jer.

Dzień 2

Spacer w rajskim ogrodzie Pirenejów w Cauterets Pont d’Espagne oraz SPA

Lourdes > Cauterets Pont d'Espagne: 45 minut - 38 km
Przyjemny dzień pełen relaksu pozwalający na nabranie energii. Po spacerze w rajskim ogrodzie Pirenejów proponujemy chwilę relaksu w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach w Bains du Rocher w Cauterets, przed przyłączeniem się do procesji z pochodniami w Lourdes w radosnej i pięknej atmosferze.

Dzień 3

Doliny Gavarnie i Troumouse oraz obiad gastronomiczny w Viscos

Lourdes > Gavarnie: 52 minut - 49 km
Gavarnie > Troumouse: 36 minut - 23 km
Troumouse > Saint-Savin: 1 godzina - 43km
Saint-Savin > Lourdes: 20 minut - 16 km

Bardziej intensywny dzień. Widok spektakularnych dolin Gavarnie i Troumouse porusza każdego do głębi. Po nacieszeniu oczu czas na gastronomię. Kierunek na Viscos w Saint-Savin w przybytku Państwa Jean-Pierre i Alexis Saint-Martin. Jest to prawdziwa instytucja miejscowa ukryta w czarującym miasteczku usadowionym wysoko na szczycie skalnym. Przed zajęciem miejsca przy stole wspaniały, kilkuminutowy spacer oznaczoną trasą prowadzi na plac Saint-Savin do samej kaplicy Notre-Dame-de-Pietat położonej na cyplu skały z widokiem na dolinę. W cieniu lip, na tarasie można delektować się widokiem.

Dzień 4

Tourmalet i Pic du Midi oraz Aquensis

Lourdes > La Mongie (przez przełęcz Col du Tourmalet): 1:10 - 52km 
La Mongie > Lourdes: 57 minut - 47km 

Całodniowa trasa przechodzi przez przełęcze Pirenejów, takie jak słynna przełęcz Tourmalet, będąca najwyżej położoną przełęczą drogową w Pirenejach. Ale wspinaczka na tym się nie kończy. Proponujemy przejść do kolejki linowej na szczyt Pic du Midi, zapewniającej podróż powietrzną na szczyt sięgający blisko 3000 metrów wysokości. Specjalnie przygotowany potężny taras panoramiczny pozwoli skorzystać z najpiękniejszego widoku na Pireneje. Ponad 300 kilometrów szczytów! Dzień zakończy się w oparach gorócych wód termalnych w SPA w Aquensis. Pod majestatyczną drewnianą strukturą szkieletową przypominającą katedrę można brodzić w różnych kąpielach i lagunie wody termalnej o dobroczynnym działaniu.

Dzień 5

Wyjazd

Odlot powrotny z lotniska Lourdes w Pirenejach ma miejsce o godzinie 20:30

Twoje noclegi

Hotel 3-gwiazdkowy 

Mieszczący się przy wjeździe do Sanktuariów w Lourdes hotel ten przyjmuje swoich gości w serdecznej atmosferze. To jest właśnie hotel, jakiego potrzebujesz na czas wizyty w samym sercu Lourdes i w Pirenejach.


Hotel 4-gwiazdkowy 

Wysokiej klasy usługi, nienaganny serwis, duże przestrzenie, ten tradycyjny hotel mieszczący się 20m od Sanktuarium to najlepszy adres. 

spodoba Ci się również

Prośba o wycenę pobytu obejmującego "wszystko wliczone w cenę" dzięki sklepowi Pireneje (noclegi + samochód + usługi turystyczne)

TWÓJ POBYT

TWOJE DANE ADRESOWE

Twoja prośba o wycenę została przekazana, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Wystąpił błąd podczas wysyłania wyceny. Możesz spróbować ponownie wysłać nam swoją prośbę.

POTRZEBUJESZ PORAD LUB DODATKOWYCH INFORMACJI?

PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NASZYMI PROJEKTANTAMI WAKACJI, KTÓRZY ODPOWIEDZĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

resa@lourdes-pireneje.pl