Kierunek - Lourdes

Wakacje rodzinne to święta rzecz
(od niedzieli do niedzieli)

Gwiezdny pobyt zaczynający się w Lourdes

począwszy od

2 360€ /za rodzinę

Na bazie 2 dorosłych i 2 dzieci w hotelu 3-gwiazdkowym lub 2738€ za osobę w hotelu 4-gwiazdkowym
  • 7 dni / 7 nocy w hotelu według formuły B&B
  • Odkrywanie Lourdes, doliny Gavarnie (sklasyfikowanej przez UNSECO), szczytu Pic du Midi i Cauterets
  • Spotkanie z pasterzami, zwiedzanie zamku, odkrycie szczytu Pic du Jer oraz grot Betharram
  • Zwiedzanie zwierzyńca pirenejskiego, Mountain Luge i sporty wodne nad jeziorem
  • 7-dniowy wynajem samochodu

Interesuje Cię ten pobyt?

Zarezerwuj swój lot
  • Loty zapewnia spółka RyanAir
Zarezerwuj swoje noclegi
Zarezerwuj swoje pobyty od A do Z dzięki sklepikowi Pireneje

Dodatkowe szczegóły na temat Twojego pobytu

Zadowolić maluchy, nie zapomnieć o nastolatka, pomóc w odnalezieniu się rodziców... wakacje rodzinne niezawsze są łatwe! Oto pomysł na pobyt łączący rozrywkę, powrót do źródeł, zachwyt i wspaniałe widowisko zapewniające szczęście zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Twoja podróż

  • WYJAZD : Odlot z Krakowa: niedziela o godz. 7:40 – Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées: niedziela o godz. 10:25
  • Podróż POWROTNA : Odlot z lotniska Lourdes Pyrénées: niedziela o godz. 10:50 – Przylot na lotnisko w Krakowie: niedziela o godz. 13:35
  • Pobyt może być zorganizowany od czwartku do czwartku, zobacz program w broszurze podróży

W programie pobytu

Dzień 1

Wizyta Sanktuarium w Lourdes + Zamek + Kolejka górska prowadząca na szczyt Pic du Jer + Procesja z pochodniami

Przylot na lotnisko Lourdes Pyrénées o godzinie 10:25. Odbiór wynajętego samochodu i droga w kierunku Lourdes (20 minut - 15km). Na obszarze sanktuarium zwiedzający mogą się poruszać zupełnie swobodnie, nie narzucamy żadnej trasy ani żadnego harmonogramu. Proponujemy zwiedzenie bazylik, spacer pod arkadami, aby nabrać wody w fontannach, wizytę w Grocie, aby dotknąć skały i zapalić świecę. Koniecznie pamiętać o procesji z pochodniami, która ma miejsce o godzinie 21:00. Najbardziej ciekawa chwila dnia spędzonego w Lourdes! Aby dzieci były w pełni zadowolone zalecamy zwiedzić zamek w Lourdes, nie zapominając o wejściu na jego donżon, który oferuje wspaniały widok, a także wjechać kolejką górską na szczyt Pic du Jer.

Dzień 2

Dolina Gavarnie

Lourdes > Gavarnie: 52 minuty - 49km Przyjemny dzień pełen relaksu pozwalający na nabranie energii. Po spacerze w rajskim ogrodzie Pirenejów proponujemy chwilę relaksu w naturalnie ciepłych i dobroczynnych wodach w Bains du Rocher w Cauterets, przed przyłączeniem się do procesji z pochodniami w Lourdes w radosnej i pięknej atmosferze.


Dzień 3

Cauterets-Pont d’Espagne w Narodowy Park Pirenejów

Lourdes > Cauterets Pont d'Espagne: 45 minut - 38km Idealne miejsce na odkrycie przyrody przez dzieci. Naturalny parki chroniony, kryjący niezwykłą faunę i florę. Wiele obiektów i tras oferuje mnóstwo możliwości spacerów i pozwala na skorzystanie z rajskiego ogrodu w pirenejach bez większego wysiłku. Zalecamy skorzystanie z dwóch kolejnych wyciągów, z kolejki linowej Puntas oraz wyciągu krzesełkowego Gaube, aby po 15 minutach dodatkowego spaceru móc bezpośrednio dojść do jeziora Gaube. Można więc zobaczyć ten cały obszar schodząc następnie pieszo lub wyciągiem krzesełkowym.

Dzień 4

Udział w międzynarodowej Mszy Św. oraz zwiedzanie zwierzyńca Pirenejów

Lourdes > Argelès-Gazost: 10 minut - 12km Nie można zapomnieć o międzynarodowej Mszy Św.* odprawianej o godzinie 9:30 w Podziemnej Bazylice. Śpiewy, różne rodzaje muzyki, symbole, obrazy, transparenty, nieprzerwane brawa, a wszystko to w 6 statutowych 6 językach używanych w Lourdes (francuski, włoski, hiszpański, angielski, niemiecki i holenderski). Oryginalne przeżycie, które zawsze podoba się dzieciom. Aby radośnie spędzić dalszą część dnia, o kilka minut drogi od Lourdes znajduje się zwierzyniec pirenejski u podnóża góry na wyjątkowo dużym obszarze naturalnym pełnym zieleni i drzew, w którym zwierzęta prawie swobodnie się poruszają. Oznakowana trasa pozwala na spacer w zwierzyńcu, umożliwiając spotkanie niedźwiedzi, wilków, rysiów, a także sępów, danieli, kozic pirenejskich, lisów świstaków czy wydry... Gwóźdź programu polega na zrobieniu sobie zdjęcia z wyjątkowo towarzyskimi świstakami! *Międzynarodowa Msza Św. jest odprawiana w środy i niedziele podczas sezonu pielgrzymkowego (kwiecień/październik).

Dzień 5

Tourmalet i Pic du Midi oraz Spotkanie z pasterzami

Lourdes > La Mongie: 58 minut - 46km Dzień bogaty w przygody, zaczynając od przejścia przełęczy Tourmalet, najwyżej położonej przełęczy drogowej w Pirenejach. Dzieci na pewno będą pamiętać o zrobieniu sobie zdjęcia z Olbrzymem z Tourmalet, którego posąg znajduje się na szczycie. A zaraz potem trzeba wejść do kolejki klinowej prowadzącej na szczyt Pic du Midi. Podczas tej oszałamiającej podróży powietrznej kabina zajmuje się chwilami 350 metrów nad ziemią. Dzieci to uwielbiają! A na szczycie znajduje się olbrzymi taras panoramiczny specjalnie przygotowany do obserwacji, z tablicami orientacyjnymi i lornetkami, które przyciągną uwagę dzieci. Dzień końćzy się niezapomnianym spotkaniem z Yanem i Cedriciem - pirenejskimi pasterzami i ich stadami owiec. Dzieci mogą głaskać jagnięta, karmić je z butelki, a także odprowadzić je na letnie pastwiska

Dzień 6

Park rozrywkowy w Hautacam i groty w Bétharram

Lourdes > Hautacam: 33 minuty - 27km Hautacam > Bétharram : 1 godzina - 45km Bétharram > Lourdes: 27 minut - 18km O 40 minut drogi od Lourdes znajduje się park rozrywkowy w Hautacam. Wiele zajęć na wolnym powietrzu, które podobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, pozwalające na ruch, śmiech i dotlenienie! Mountain luge to miłość od pierwszego wejrzenia: prawie 1-kilometrowy zjazd z dreszczem emocji w sankach na szynach, 1 metr nad ziemią! A dla tych, którym nie brak energii pozostaje jeszcze Park leśnych akrobacji Chloro’fil: Zjazdy na linie, mosty małpie, nepalskie, latające podpórki... Ponad 200 różnych rozrywek. Bardziej spokojna, ale również pełna czaru jest wizyta w grotach Betharram. Obejmuje ona 5 200 metrów galerii rozłożonych na 5 piętrach, gdzie pobłyskują naturalnie wykute w skale prawdziwe skarby Ali Baby. Dzieci uwielbiają wizytę z przewodnikiem łodzią i małym pociągiem.

Dzień 7

Sporty wodne nad jeziorem w Lourdes

Jedna z najbardziej popularnych wycieczek rodzinnych mieszkańców Lourdes! Pływający basen oferuje przestrzeń do pływania nadzorowaną przez zawodowych ratowników. Znajduje się tutaj szeroki zakres zajęć sportowych: wynajem rowerów wodnych, kajaków, stand-up paddle, 3 trasy dla rowerów terenowych (zielona, czerwona i czarna), 18-dołkowe pole golfowe, wędkarstwo nad brzegiem jeziora czy też po prostu spacer. Łatwy, 6-kilometrowy szlak o 50m wysokości obiega całe jezioro.


Dzień 8

Wyjazd

Odlot powrotny z lotniska Lourde w Pirenejach o godzinie 10:50.

Twoje noclegi

Hotel 3-gwiazdkowy 

18-wieczny budynek na wzgórzach miasta Lourdes pozwala na odkrycie dyskretnego czaru domostwa w prawdziwym stylu. Wygodne, elegancki i wyrafinowane pokoje, zadrzewiony ogród, podgrzewany basen na zewnątrz, widok na szczyty pirenejskie, wszystko to zapewnia prawdziwą pogodę ducha! 


Hotel 4-gwiazdkowy 

Wysokiej klasy usługi, nienaganny serwis, duże przestrzenie, ten tradycyjny hotel mieszczący się 20m od Sanktuarium to najlepszy adres. 

spodoba Ci się również

Prośba o wycenę pobytu obejmującego "wszystko wliczone w cenę" dzięki sklepowi Pireneje (noclegi + samochód + usługi turystyczne)

TWÓJ POBYT

TWOJE DANE ADRESOWE

Twoja prośba o wycenę została przekazana, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.

Wystąpił błąd podczas wysyłania wyceny. Możesz spróbować ponownie wysłać nam swoją prośbę.

POTRZEBUJESZ PORAD LUB DODATKOWYCH INFORMACJI?

PROSIMY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NASZYMI PROJEKTANTAMI WAKACJI, KTÓRZY ODPOWIEDZĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

resa@lourdes-pireneje.pl